× صفحه اصلی اخبار رسانه درباره ما تماس با ما نظرسنجی
تکریم قالیبافان
توسط تحریریه شرکت فرش آستان قدس نظرات (0)

تکریم قالیبافان

در آغازین روزهای مهرماه و در آستانه ولادت پیامبر رحمت (ص) بسته‌های مواد غذایی با هدف تقویت سبد معیشتی خانوار قالی‌بافان شرکت فرش آستان قدس رضوی در اختیار این گروه قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرش آستان قدس رضوی، در این فرایند همه قالی‌بافان فعال در کارگاه‌های شرکت فرش آستان قدس رضوی در مشهد (کنه‌بیست) و کاشمر از این بسته‌ها بهره‌مند شدند.

همچنین امکان استفاده از مجموعه آبی و ورزشی در یکی از مجموعه‌های تفریحی مشهد برای بیش از یکصد نفر از بانوان قالی‌باف فراهم شد.

در همین راستا اهدای نوشت‌افزار و وسایل آموزشی مورد نیاز دانش‌آموزان نیز برای فرزندان قالی‌بافان شاغل در کارگاه‌های این شرکت دنبال شده‌است.

در این فرایند بیش از 80 نفر از قالیبافان کارگاه کاشمر و حدود 30 نفر از قالی‌بافان کارگاه کنه‌بیست کیف و نوشت‌افزار برای دانش‌آموزان شاغل به تحصیل خود در سال تحصیلی 1403-1402 را دریافت می‌کنند.

گفتنی است در شرایط دشوار اقتصادی، تکریم هنرمندان قالی‌باف و حفظ منزلت اجتماعی این گروه در دستور کار شرکت فرش آستان قدس رضوی قرار دارد و در این مسیر از انواع ابزارهای حمایتی استفاده می‌شود. برای نمونه با پرداخت سهم بیمه از سوی شرکت، آن دسته از قالی‌بافان شاغل در کارگاه‌های تولید فرش که تاکنون از انواع خدمات و پوشش‌های بیمه‌ای برخوردار نبودند، تحت پوشش «بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر» قرار گرفتند و مابه‌ازای ریالی این حمایت به دیگر قالی‌بافان نیز پرداخت شد.

لوگو شرکت فرش آستان قدس رضوی