× صفحه اصلی اخبار رسانه درباره ما تماس با ما نظرسنجی
هیئت مدیره انجمن علمی فرش ایران انتخاب شدند
توسط تحریریه شرکت فرش آستان قدس نظرات (0)

هیئت مدیره انجمن علمی فرش ایران انتخاب شدند

در این انتخابات که عصر دوشنبه دهم خردادماه ۱۴۰۰ با حضور شماری از اعضای پیوسته انجمن به‌صورت مجازی برگزار شد، به ترتیب آرای کسب شده آقایان «سیدعلی مجابی»، «سیدجلال‌الدین بصام»، «مهدی سوهانگیر»، «احمد اکبری» و خانم «اعظم رسولی» به‌عنوان اعضای هیئت مدیره جدید انجمن علمی فرش ایران انتخاب شدند.
همچنین به ترتیب آرای کسب شده، خانم‌ها «افسانه قانی» و «نفیسه صداقت» و آقای «مهدی کاتب» به‌عنوان اعضای علی‌البدل برگزیده شدند.
آقایان «حجت‌اله رشادی» و «علی خلیقی» نیز به ترتیب آرا به عنوان بازرس و خانم «فروغ اسماعیلی» به‌عنوان بازرس علی‌البدل انتخاب شدند.
در آغاز این جلسه رئیس انجمن علمی فرش ایران به ارائه گزارشی از فعالیت‌های دو ساله انجمن پرداخت و با اشاره به شیوع کرونا و تحت‌الشعاع قرار گرفتن برخی از فعالیت‌ها گفت: اجرای سلسله نشست‌های تخصصی به میزبانی موزه فرش ایران که تا پیش از شیوع کووید-۱۹ به ۲۲ نشست رسید و پس از آن نیز برگزاری این نشست‌ها به‌صورت وبینار تا ۱۱ نشست از جمله فعالیت‌های این تشکل بوده است.
حمید کارگر افزود: نشریه گلجام که دچار وقفه در انتشار شده بود و در آستانه لغو امتیاز قرار داشت در این مدت به جبران تاخیرهای پیشین پرداخت و افزون بر تداوم انتشار، با توجه به آیین‌نامه جدید ابلاغی وزارت عتف، بازنگری در ترکیب هیئت تحریریه آن به انجام رسید.
وی اصلاح اساسنامه انجمن و تصویب آن در مجمع، تأسیس شعبه اصفهان انجمن، انعقاد چند تفاهم‌نامه با نهادهای مرتبط، سخنرانی در مجامع مختلف و برگزاری چند کارگاه آموزشی، بررسی سرفصل‌های دوره دکتری فرش و همکاری در انتشار دو نشریه علمی «رجشمار» و «فردوس هنر» را نیز از زمره فعالیت‌های قابل احصا انجمن دانست.
کارگر همچنین برنامه‌ریزی و اجرای قریب‌الوقوع پنجمین همایش ملی پژوهشگران، دانشجویان و دانش‌آموختگان فرش کشور را از دیگر فعالیت‌های هیئت مدیره کنونی این تشکل علمی بیان کرد.
در بخش دیگری از این نشست، صورت‌های مالی انجمن به اطلاع حاضران رسید و مورد تأیید و تصویب قرار گرفت.
گفتنی است اعضای جدید هیئت مدیره انجمن علمی فرش ایران کار خود را پس از ثبت رسمی به مدت ۳ سال آغاز خواهند کرد.

منبع خبر : https://icsa.ir

لوگو شرکت فرش آستان قدس رضوی