هم‌افزایی راهگشا

هم‌افزایی راهگشا
شرکت فرش آستان قدس رضوی و کمیته امداد امام خمینی(ره) در حوزه فرش دست‌باف همکاری خواهند داشت.

آستان قدس رضوی و کمیته امداد امام خمینی (ره) از جمله نهادهایی هستند که سیاستگذاری کلان در آنها نشأت گرفته از منویات رهبر معظم انقلاب است و هر دو مجموعه دارای رسالت‌های اجتماعی تعریف شده‌ای هستند که عمدتاً مردم محور تبقی می‌شوند.

این هر دو مجموعه سال‌هاست که در هنر – صنعت فرش فعال بوده و در این زمینه اهدافی مستقل را دنبال می‌کنند. 

کمیته امداد بیشتر با هدف کارآفرینی و آستان‌ قدس رضوی با هدف تولید محصولی کیفی و بادوام و منطبق با شأن بارگاه منور رضوی و زایران امام رئوف علیه السلام در حوزه فرش ایران فعالیت داشته‌اند.

در این بین آنچه می‌تواند موجب هم‌افزایی شود، تلفیق این رسالت‌های مستقل و به اشتراک‌گذاری تجارب ارزشمندی است که ارزان به دست نیامده.

اراده‌ی تولیت معزز آستان قدس رضوی مبنی کارآفرینی و اشتغال‌زایی در این حوزه، شرکت فرش را ترغیب به استفاده از تجارب کمیته امداد کرده و احساس نیاز کمیته به تولید محصولاتی کیفی و بادوام، نیز انگیزه‌ی استفاده از تجارب شرکت فرش آستان قدس را سبب شده است.

در همین راستا معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) از کارگاه تولیدی شرکت فرش آستان قدس رضوی در کنه‌بیست بازدید کرد که این بازدید و گفت‌و‌گوها نوید بخش آغاز هم‌افزایی‌ها خواهد بود.

اذعان به یگانه بودن گستردگی تولیدات شرکت فرش آستان قدس رضوی به‌صورت متمرکز در سطح کشور و منطقه، تأیید کیفیت تولیدات کارگاه، استقبال از سبک تهیه و فراوری مواد اولیه و  همچنین خرسندی از وجود چرخه‌ی کامل تولید در شرکت فرش آستان قدس از مواردی بود که در خلال این بازدید از سوی مدیران کمیته امداد مطرح شد.

در خلال این بازدید و رایزنی‌ها مقرر شد تا ضمن تنظیم یک تفاهم‌نامه، مقدمات برگزاری دوره‌های آموزشی با موضوع توانمندسازی هنرمندان بافنده تحت پوشش کمیته امداد از سوی شرکت فرش آستان قدس رضوی و به میزبانی کارگاه کنه بیست فراهم شود.

از سوی دیگر و با توجه به انگیزه موجود در شرکت فرش برای ورود به موضوع کارآفرینی در حوزه‌ی تولید فرش دست‌باف و نیز تأکیدات تولیت معزز آستان قدس رضوی مقرر شد این موضوع نیز در خلال تفاهم‌نامه‌ی موصوف لحاظ و پیگیری شود.

 همدان_4
فرش‌های خراسان در دیار هگمتانه
 و معماری_1
نشست تخصصی «فرش و معماری» برگزار می‌شود
سایت
فراگیران دانش؛ نظاره‌گر فرایند تولید فرش
-5938239118393850930_121
تازه‌ترین بافته‌ها ارزیابی شدند