هنر-صنعت فرش پذیرای نگاه دانشگاهی است

هنر- صنعت فرش پذیرای نگاه دانشگاهی است
جمعی از مدیران گروه‌های آموزشی، استادان و دانشجویان مؤسسه آموزش عالی فردوس از مجتمع تولید فرش آستان قدس رضوی بازدید کردند.

در پی امضای تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت فرش آستان قدس رضوی و مؤسسه آموزش عالی فردوس با هدف تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه، گروهی از استادان و دانشجویان با حضور در محل مجتمع تولید فرش آستان قدس رضوی از نزدیک با فرایند تولید فرش دست‌باف آشنا شدند.

بازدیدکنندگان ضمن شناخت چگونگی تهیه و تأمین مواد اولیه، فرایند رنگرزی، بافت، پرداخت و شست‌و‌شو، محورهای همکاری جامعه دانشگاهی با شرکت فرش آستان قدس رضوی را بررسی کردند.

ایده‌پردازی در خلق محصولات و دست‌بافته‌های جدید، انجام مطالعات و پژوهش‌های دانشگاهی در حوزه‌های مدیریت تولید و بازاریابی، کمک به فضاسازی‌های محیط شهری با محوریت فرش ایرانی و برگزاری رویدادهای مشترک علمی و هنری، از جمله محورهای مورد بحث بود.

گفتنی است در تفاهم‌نامه منعقدشده بین شرکت فرش آستان قدس رضوی و مؤسسه آموزش عالی فردوس، اجرای تورهای علمی، آموزشی و هنری برای آشنایی با فرایند تولید فرش دست‌باف ویژه دانشجویان، هدایت و حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی مرتبط با فرش، برگزاری کارگاه‌های آموزشی، همایش‌ها و جشنواره‌ها و رویدادهای مشترک، نوآوری و ایده‌پردازی در خلق آثار متنوع و تنوع بخشیدن به سبد محصولات شرکت فرش، و نیز طراحی و فضاسازی‌های تولیدی و نمایشگاهی با استفاده از خلاقیت و هنر دانشجویان به‌عنوان محورهای همکاری پیش‌بینی شده است.

 1401_2 (1)
دورهمی پایان سال
_1
بنشانیم درخت
_2
آزمایش‌های ادواری قالیبافان
_2
بازدید معاون بنیاد بهره‌وری موقوفات رضوی از کارگاه کنه‌بیست